Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Lisans Bitirme Projeleri

 CSE497 Dersi

  CSE498 Dersi 

 Bitirme Projeleri

Seminerler ve Duyurular


Derslerin İçeriği

Bitirme projesi, öğrenciye profesyonel bir bilgisayar mühendisi gibi bilgi ve yeteneğini kanıtlaması ve disiplinli bir şekilde projeyi uygulayabilmesi için fırsat verir. Diğer taraftan bitirme projesi  öğrencinin gelecek kariyeri için önemli bir basamak olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle, projenin uygulanması, bilgi ve yeteneklerin edinilmesinde öğrenciden büyük bir özgünlük beklenir.

 CSE497 ve CSE498 derslerinin öğrenciye katkıları:

 -          Proje sorumluluğu

 -          Yönetim becerisi

 -          Grup çalışması alışkanlığı  

 -          Sunum becerisi

 -          Akademisyenler, endüstri liderleri yada çalışanları ile tanışma fırsatı

 

CSE497 ve CSE498 dersleri için ilk olarak öğrenciler iki-üç kişilik gruplar halinde ICT projesini yapabilecek yeterliliğe sahip olmalıdır. İkinci olarak çalışmalarını izleyicilere  sunabilmeleri gerekir. Ayrıca, öğrenciler dersleri kapsamında düzenlenen seminerlere katılmak zorundadır. Bu seminerlerde seçkin sektör liderleri ve akademisyenler deneyim ve tavsiyelerini kendi  uzmanlık alanları dahilinde öğrencilere aktarması için davet edilir. Öğrencilerin bu konferanslara katılması zorunludur.

CSE497 ve CSE498 dersleri dördüncü sınıf dersleri olarak planlanmıştır ve mezun olma durumunda olan öğrencilerin bu dersleri alması beklenmektedir.  CSE497 dersini almak için ise öğrencinin 165  ETC kredisini tamamlaması gerekir. (Yaz stajları dahil değildir.) CSE498 dersi CSE497 dersini takip eder ve bu dersten geçen öğrenciler takip eden dönemde CSE498 dersini alabilir. Her grubun  projelerini denetleyen ve gereken yerde tavsiye veren bir danışmanı vardır. Gruplar dönem sonuna kadar haftada bir, dönem sonuna doğru ise daha sık bir şekilde danışmanlarıyla görüşmelidir.

Grup üyeleri her dönem sonunda aynı notu alır. Ancak danışmanın farklı notlar verme yetkisi bulunmaktadır. Bireysel olarak yada tüm grup dönem sonunda dersi tamamlamış olarak da sayılabilir.

 

CSE497 ve CSE498 linklerinde dersler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu sayfa Bilgisayar Mühendisliği tarafından en son 23.01.2018 16:55:05 tarihinde güncellenmiştir.