Lisans Bitirme Projeleri

 CSE4197 Dersi

  CSE4198 Dersi 

 Bitirme Projeleri

Seminerler ve Duyurular

 

Derslerin İçeriği

Bitirme projesi, öğrenciye profesyonel bir bilgisayar mühendisi gibi bilgi ve yeteneğini kanıtlaması ve disiplinli bir şekilde projeyi uygulayabilmesi için fırsat verir. Diğer taraftan bitirme projesi  öğrencinin gelecek kariyeri için önemli bir basamak olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle, projenin uygulanması, bilgi ve yeteneklerin edinilmesinde öğrenciden büyük bir özgünlük beklenir.

 CSE4197 ve CSE4198 derslerinin öğrenciye katkıları:

 -          Proje sorumluluğu

 -          Yönetim becerisi

 -          Grup çalışması alışkanlığı  

 -          Sunum becerisi

 -          Akademisyenler, endüstri liderleri yada çalışanları ile tanışma fırsatı

 

CSE4197 ve CSE4198 dersleri için ilk olarak öğrenciler iki-üç kişilik gruplar halinde ICT projesini yapabilecek yeterliliğe sahip olmalıdır. İkinci olarak çalışmalarını izleyicilere  sunabilmeleri gerekir. Ayrıca, öğrenciler dersleri kapsamında düzenlenen seminerlere katılmak zorundadır. Bu seminerlerde seçkin sektör liderleri ve akademisyenler deneyim ve tavsiyelerini kendi  uzmanlık alanları dahilinde öğrencilere aktarması için davet edilir. Öğrencilerin bu konferanslara katılması zorunludur.

CSE4197 ve CSE4198 dersleri dördüncü sınıf dersleri olarak planlanmıştır ve mezun olma durumunda olan öğrencilerin bu dersleri alması beklenmektedir.  CSE4197 dersini almak için ise öğrencinin 165  ETC kredisini tamamlaması gerekir. (yaz stajları ve dördüncü sınıf müfredatında yer alan NTE/University Elective/TE/FTE/Work Safety dersleri dahil değildir.) CSE4198 dersi CSE4197 dersini takip eder ve bu dersten geçen öğrenciler takip eden dönemde CSE4198 dersini alabilir. Her grubun  projelerini denetleyen ve gereken yerde tavsiye veren bir danışmanı vardır. Gruplar dönem sonuna kadar haftada bir, dönem sonuna doğru ise daha sık bir şekilde danışmanlarıyla görüşmelidir.

Grup üyeleri her dönem sonunda aynı notu alır. Ancak danışmanın farklı notlar verme yetkisi bulunmaktadır. Bireysel olarak yada tüm grup dönem sonunda dersi tamamlamış olarak da sayılabilir.

 

CSE4197 ve CSE4198 linklerinde dersler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 20.09.2023 17:53:48 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM