Soner Asri, 2006

2003 senesinde, özel bir üniversitede okurken, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, 2. sınıfına yatay geçiş için başvurmam, o zaman belki de çok farkında olmadan ve sonradan emin olduğum üzere; sonraki yaşamım ve profesyonel kariyerim için hayatımda verdiğim en önemli karar olmuştur. 

 Her zaman mezunu olmaktan dolayı gurur duyduğum bölümümde, gelecekte çok iyi mühendisler olacak olan arkadaşlarım ve bölümümüzün her biri kendi alanlarında gayet başarılı akademik personeli ile birlikte geçirmiş olduğum 3 senelik eğitim, belki o dönem için zorlu bir süreçti; ama hem başarılı bir geleceğe atılan adımlardı, hem de şimdi 10 sene geriye bakınca çok güzel zamanlar olarak aklımda kaldı. 

 O zamanlarda edindiğim her bir teorik bilgi, sonrasındaki profesyonel kariyerim boyunca bana sürekli yardımcı oldu. 

 Özellikle de, henüz daha 3. sınıf öğrencisi iken, benim de bir parçası olmaktan her zaman gurur ve mutluluk duyduğum bir grup arkadaşımla beraber, fakültemizin öğrenci işleri süreçlerinin iyileştirilmesi ve web ortamına aktarılması için yapmış olduğumuz MUFESIS projesi sayesinde -her ne kadar artık arşivlerde kalan bir proje olmuş olsa da-, hem öğrendiğimiz teorik bilgileri pratiğe aktarma imkanı bulduk, hem de henüz öğrencilik dönemimizde böyle bir proje deneyimi ve sorumluluğu yaşamış olduk. 

Soner ASRİ
SAP Developer, Coca-Cola European Partners, Barcelona, Spain

 


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:42:32 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM