Serdar Bozdağ, 2002

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki yıllarımın kariyerime çok olumlu katkıları oldu. Birçok mezun arkadaşım gibi daha mezun olmadan bir yazılım şirketinde çalışmaya başladım. Marmara'da hem teori hem de proje bazlı uygulamalar iş hayatına geçişte çok yardımcı oldu. Ayrıca proje sunumları ile kaliteli iletişim ve sunum becerilerimizi de geliştirme şansımız olmuştu.

 Bütün bunların yanında belki de en önemli desteği, yurtdışındaki doktora programlarına başvuru sürecinde aldığımı söyleyebilirim. Gerek hocalarımızın başvurusu süreci ile ilgili bilgilendirme toplantıları gerekse yazmış oldukları tavsiye mektupları şu anki pozisyonuma geçişte çok önemli oldu benim için.

 Aldığım onca ders arasından özellikle Prof. Dr. Haluk Topçuoğlu’nın Parallel Processing (Paralel İşleme) dersinin bende özel bir yeri vardır. O derste öğrendiğim bir teknik ile geliştirmiş olduğum program, benim Amerika'da bir üniversitede bir hocalık pozisyonu bulmama çok katkısı olmuştur.

 Son olarak Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni akademisyen ya da endüstride çalışmayı düşünen tüm gençlere tavsiye ederim.

 Saygılar,

Serdar Bozdag, Ph.D.
Assoc. Prof.
Katherine Reed Cudahy Hall, Room 369
Dept. of Mathematics, Statistics, and Computer Science
Marquette University
Milwaukee, WI 53201-1881, USA


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:42:58 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM