Gülgün Danacı, 2006

Merhaba, ben Gülgün Daylan. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2006 mezunuyum. Özel hayatta aile ve arkadaşlarıyla bolca vakit geçiren, bahçe ve bitkilerle ile uğraşmayı çok seven, sürekli yakın ve orta vadeli planlar yapan ve genelde bunları uygulayan, sıradan bir insanım. Profesyonel olarak, 10 yıl önce SAP danışmanı olarak başladığım iş hayatım İngiltere'de Ernst and Young Danışmanlık firmasında yönetim danışmanı olarak devam ediyor. Danışman olarak proje bazlı çalışmayı ve yurt içi ve dışı seyahat etmeyi çok seviyorum.  

Sevgili Üniversite adayı arkadaşlarım; Uzun ve yorucu bir üniversiteye hazırlık maratonundan sonra tercih yapma aşamasına geldiniz. Çok büyük bir ihtimalle geleceğinizi şekillendirecek bu kararı vermek biraz zor olacak. Aynı yollardan geçmiş birisi olarak umarım bu notumdan faydalanabilirsiniz. 

Üniversiteye başlayana kadar hiç bilgisayar sahibi olmamış, bilgisayarla hiç ilgilenememiş birisi olarak nedense hep Bilgisayar Mühendisi olmak istedim. Mutlaka İstanbul’da İngilizce bir bölüm okumalıydım ve tercihlerimi o doğrultuda yaptım. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazandığımı öğrendiğimde Düzce'nin küçük bir ilçesinden Londra’ya kadar uzanacak bir maratona başladığımın henüz farkında değildim. Muhteşem bir öğrencilik dönemi geçirdim. Çok iyi arkadaşlıklar ve bir çevre edindim ve çok değerli hocalardan dersler aldım. Henüz öğrenciyken Acıbadem Hastaneleri Bilgi İşlem bölümünde stajyer programcı olarak yaklaşık bir buçuk yıl çalıştım, yaz stajımı Siemens’te yaptım. Henüz mezun olmadan KoçSistem SAP grubunda danışman olarak çalışmaya başladım. Bu olanakları kendi girişimciliğimin yanı sıra Marmara Üniversitesi öğrencisi olmam sağladı. Macera Londra’da Ernst and Young LLP’de Senior Manager olarak devam ediyor, büyük iş dönüşüm / kurumsal kaynak planlama projelerinde danışmanlıktan proje yöneticiliğine geniş bir yelpazede görevler alıyor, şirketlerin bilişim teknolojileri alanındaki kararlarında söz sahibi oluyorum.

Okulda aldığım teknik eğitimin ve müfredatın her detayını hatırlamadığımı itiraf etmeliyim; fakat iş hayatımın her aşamasında aldığım İngilizce eğitimin, hocalarımla yaptığım her sohbetin, proje ve ödevlerin beni hayata çok iyi hazırladığını ifade etmeliyim. İstanbul’un en güzel yeri, Anadolu yakasının en canlı bölgesi Kadıköy’de öğrenci olmak bir ayrıcalık! Herkese tavsiye ederim!

Sevgiler.
Gülgün Danacı
SAP Project Manager, Change Lead, London


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:50:54 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM