Öğrenci İşlemleri Hakkında Duyuru

Tüm Öğrencilerimize Duyurulur:

 

Üniversitemizin yüz yüze eğitime ara vermiş olduğu ve Covid-19 salgını ile ilgili tedbirlerin devam ettiği bu dönemde öğrenci işleri ile ilgili konular ve dilekçeler hakkında işleyişi aşağıda bulabilirsiniz:

 

  • Bölümlerinizde dersler, sınavlar, yaz okulu, stajlar ve mezuniyet işlemleri için sorularınızı e-posta ile bölüm sekreterlikleri, danışmanlarınız ve bölüm başkanlığı / ilgili komisyon öğretim üyelerine yönlendiriniz. İletişim bilgileri web sayfalarında bulunmaktadır.
  • Dilekçelerinizi okunaklı bir şekilde elde yazarak ya da yazıcı çıktısı ile tarih ve imza eksiksiz olmak kaydıyla fotoğraflayabilir ya da tarayabilirsiniz. Dilekçeler, varsa ekleri de aynı şekilde fotoğraflanmış / taranmış olarak öğrenci işlerine e-posta yolu ile iletilir: Mehtap Kumral (mehtap.kumral@marmara.edu.tr) ve Kemal Yüksek (kemal.yuksek@marmara.edu.tr). Dilekçenizde ve e-posta mesajınızda isim soy isim, iletişim telefon numarası da belirtilmelidir.

 

Mezuniyet talepleri ve kayıt silme işlemleri için de benzer yol takip edilecektir:

 

  • Mühendislik Fakültesi web sitesinde bulunan “Mezuniyet Talep Formu (https://eng.marmara.edu.tr/ogrenci/mezuniyet-talep-formu)”, “Kayıt Silme Formu (https://eng.marmara.edu.tr/ogrenci/kayit-silme-formu)” hazırlanır. Bölüm sekreterliği, danışman öğretim üyesi, bölüm başkanlığı / ilgili bölüm komisyon öğretim üyesine e-posta ile gönderilir.
  • “Geçici Mezuniyet Belgesi” ya da “Diploma” işlemleri için mutlaka Mehtap Kumral (mehtap.kumral@marmara.edu.tr) ve Kemal Yüksek (kemal.yuksek@marmara.edu.tr) ile irtibata geçilmeli ve randevu alınmalıdır.
  • “Geçici Mezuniyet Belgesi” ya da “Diploma” hazırlanması işlemlerinde, bu belgeler öğrenci işleri tarafından verilen gün/saatte öğrencinin kendisine ya da noter vekaleti bulunan yakınına teslim edilecektir. Belirtilen gün ve saat dışında kampüse gelinmemelidir.

 

Öğrenci Belgesi ve Not Dökümü (Transkript) belgeleri için de benzer yol takip edilecektir:

 

  • Öğrenci bu belge ya da belgeleri talebini öğrenci işlerine e-posta ile bildirir: Mehtap Kumral (mehtap.kumral@marmara.edu.tr) ve Kemal Yüksek (kemal.yuksek@marmara.edu.tr)
  • Bu belgeler imzalı olarak taranmak suretiyle öğrenciye elektronik olarak gönderilebilir: Öğrenci işleri, talebi takip hangi gün belgelerin elektronik olarak öğrenciye gönderilebileceği bilgisini verecektir.
  • Bu belgeler ıslak imzalı olarak öğrenciye teslim edilebilir: Öğrenci işleri tarafından verilen gün/saatte teslim edilecektir. Belirtilen gün ve saat dışında kampüse gelinmemelidir.

 

Yaz Okulu ile ilgili İşlemler: (MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ VE MİSAFİR ÖĞRENCİLER İÇİN GEÇERLİ)

 

  • Yaz okulu kayıtları elektronik başvuru yöntemi ile yapılacaktır.
  • Öğrencilerin, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasında (https://oidb.marmara.edu.tr/) yapılan duyuruları takip etmesi ve belirtilen yöntemleri izlemesi gerekmektedir.

 

HIZLI ERİŞİM