Turgut Bilgiç, 2015

Herkese selamlar.

Bilgisayarla ilk tanışmam 8 yaşında, ilk defa evimize gelmesi ise 10 yaşında iken gerçekleşmişti. Bunları neden mi söyledim? Çünkü geleceğim için bilgisayar mühendisliğini tercih etmeme vesile olan ilk olaylar bunlar idi. Bu olayların üzerinden seneler geçti ve 2011 yılında ÖSYM'nin o tercih ekranının karşısında en üste Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü yazmıştım. Avcılar’da oturmama rağmen Kadıköy'de olan bir üniversiteyi tercih etmiştim. İstanbul'u bilenler Avcılar'dan Kadıköy'e gidip gelmenin ne demek olduğunu iyi bilirler. Sonuçlar açıklandıktan sonra artık ben de bir Marmaralı ve bilgisayar mühendisi adayı idim.

Yaklaşık 4-4.5 yıllık bir Marmara maratonunda tempo hiç düşmemiş, her geçen sene artmıştı. Bu maratonun hakkını vermişseniz mezun olduğunuz zaman geçen sürenin ve harcanan emeğin boşa olmadığını daha ilk iş görüşmenizde bile anlıyorsunuz. Çünkü bu süreçte hem akademisyen olarak hem de birer birey olarak çok değerli insanlar tarafından gayet sıcak bir ortamda yönlendiriliyor ve yetiştiriliyorsunuz. Böylece iş hayatına atılırken gereken altyapıdan, temel donanımlardan daha fazlasına sahip oluyorsunuz ve çalışma ortamınızda da bunu hissediyor, hissettiriyorsunuz.

Bu eğitimi tamamlamış biri olarak verdiğim karardan hiçbir pişmanlık duymadığımı, aksine iyi ki M.Ü. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü seçmiş olduğumu söylemek isterim. Yine bu üniversiteyi ve bu bölümü seçer miydin diye bir soru gelse, evet yine seçerdim derim. Bunun ispatı olarak da yüksek lisans için Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini tercih ettiğimi belirtmek isterim.

Son olarak da bana ve arkadaşlarıma bu eğitimi veren tüm hocalarıma teşekkür ediyor, bilgisayar mühendisliği alanında eğitim almak isteyen bütün genç arkadaşlara okulumu gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Turgut Bilgiç
5G Software Engineer, i2i systems

 


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:40:36 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM