Serkan Yıldırım, 2005

Merhabalar.

Marmara Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği 2005 mezunuyum. Yeni tercih yapacak arkadaşlar için öncelikle söylemem gereken şey üniversitenin çok farklı bir ortam olduğudur. Üniversite; daha özgür, daha düşünmeye dayalı ve hayatınızın geri kalanında sizi yönlendirecek temellerin oluştuğu bir eğitim ve öğretim yeridir. Üniversitede arkadaşlıklar, diyaloglar, hocalar ile ilişkiler çok farklıdır. Bir birey olduğunuzu hissetmeye başladığınız yerlerdir. İşte bu saydığım özellikleri Marmara Üniversitesi'nde bulabilirsiniz. Marmara Üniversitesi'ni kazandığımda "Neden bir Boğaziçi veya Bilkent'i kazanamadım, ah o ÖSS'deki beni ters köşe yapan biyoloji soruları, yaktınız beni" ağıtları bölümde ilerleyen yıllarımda "Çok şükür, Marmara'lı olmak güzelmiş" düşüncelerine dönüşmüştür. Marmara'da hocalarım ile çok iyi ilişkilerim olmuştur. Her bir hocamdan hem ders açısından hem hayat açısından hala kullandığım bilgiler öğrenmişimdir. Üniversite'nin yerinin de merkezi olması ve Kadıköy'e yakın olması arkadaşlar hoşça vakit geçirdiğimiz ortamlarda bulunmamıza katkı sağlamıştır.

Marmara Üniversitesi'nde aldığım eğitimle özel ve devlet sektöründe çeşitli görevlerde bulundum. Tüm öğrendiklerimi belki de hayatımın projesi dediğim Ulusal Elektronik Kimlik Kartı projesi'nde kullandım diyebilirim. Bu proje ile devletimiz vatandaşlarımıza yüksek güvenlikli, kullanışlı elektronik kimlik kartlarını dağıtmaya başladı. Bu projenin her türlü aşamasında üniversitede öğrendiğim bilgileri uygulayabilme şansım oldu. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum. 

Bu arada hala Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde doktora eğitimime devam etmekteyim. Napıyım, insan ailesinden kopamıyor ;)

 

Serkan Yıldırım
Application Delivery Manager, Sony
http://sekobey.blogspot.com

 

Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:25:55 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM