Burak Eşme, 2011

 

2011 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra Türkiye'nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinde Uygulama ve Uygulama Sunucu Yöneticisi olarak çalıştım. Şu anda ise Münih'te yaşıyor ve finans sektöründe yer alan bir firmada yine Uygulama Yöneticisi olarak çalışıyorum. İstanbul'dan Münih'e uzanan bu süreçte hocalarımdan öğrendiğim ve arkadaşlarımla pekiştirdiğim bilgilerimi sıklıkla kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.

Her ne kadar üniversite hayatım sırasında, derslerin yoğunluğundan, hocalarımızın bizleri zorlamasından şikayet etmiş olsam da, profesyonel hayatımda bunların aslında ne kadar gerekli ve faydalı olduğunu anladım. Derslerde öğrendiğim bir çok konunun, gerçek hayatta karşılaştığım problemlerin çözümünde bana çok faydası dokundu. Ayrıca verilen eğitimin tek bir yönüyle gelişmiş değil, araştırmayı ve kendini geliştirmeyi görev edinmiş, sorular sorabilen ve bunlara cevaplar bulabilen mühendisler yetiştirmeye yönelik olduğunu da belirtmek isterim. Bölümümüz mezunlarının Türkiye'de ve yurtdışında rahatlıkla iş bulup, bulundukları pozisyonlarda yükselebilmelerinin, o günlerde kazandığımız sıkı çalışma ve problem çözme yetenekleri ile yakından ilgisi olduğunu düşünüyorum. Ders içeriklerinde öğretilen teknolojilerin güncel ve piyasada kabul görmüş olması ise, ben de dahil bir çok arkadaşımızın henüz mezun olmadan yarı zamanlı olarak çalışmasına ve deneyim kazanmasına büyük katkıda bulundu.

Eğer köklü bir üniversitede, kaliteli bir akademik kadro  ile geleceğinize hazırlanmak, sonrasında özel sektörde ya da devlet kurumlarında ve tabii ki akademik dünyada aranan insan olmak isterseniz, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü sizlere tavsiye ederim.

Burak Eşme
Senior Application Engineer, Wildcard, Munich


Bu sayfa Computer Engineering tarafından en son 31.07.2020 22:27:02 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM